Tratě 6. ročníku - pár drobných změn, o to větší zábava;-)

03.02.2020

Ahoj sportovci,

tratě 6. ročníku Memorialu ZINC konečně získaly finální podobu, proto šup šup do sekce Trasa závodu, kde jsou mapy k prohlédnutí či ke stažení ve formátu gpx.

Kostra obou tratí zůstává stejná jako v letech 2018 a 2019. Pro závodníky na trati LONG bude novinkou podběhnutí Osvětimanských skal a výběh k nim z jiného směru, než na který bývali zvyklí. Následně trať pokračuje přes skalky trpasličího města, což je zcela nová pasáž. Tato změna Vám oproti předešlým ročníkům ušetří několik stovek metrů po asfaltové lesní cestě, na oplátku Vás prověří strmým stoupáním ke skalám. 
Druhá změna se týká obou kategorií a bude na Vás čekat ve finální části závodu. Zde po zdolání sjezdovky a zaznačení kontroly nezamíříte okamžitě dolů do cíle, ale ještě si chvíli zazávodíte v přilehlých vinohradech. Nová část tratě Vás mírným stoupáním přivede do oblasti Nad Spářovy, odkud seběhnete vinohradem, polní cestou a újezdem až ke školnímu hřišti. Odtud na Vás čeká poslední krátké stoupání po zpevněné cestě k vodojemu a pak už jen úprk směrem do vesnice a závěrečná rovinka na fotbalové hřiště. 
Snad se Vám budou obě změny líbit a budete chtít pro 7. ročník další oživení:-) 

Sportu a mapování ZDAR!

Luba