Aktuality

Společně pro Člověka v tísni, společně pro Ukrajinu

29.3.2022

Ahoj sportovci,

dovolte mi, abych Vám upřímně poděkoval za finanční podporu dobré věci. Jak jsem avizoval před závodem, svým startovným jste přispěli na podporu konta SOS Ukrajina organizovaného Člověkem v tísni, a to konkrétně částkou 2.500 Kč. 

Sportu a solidaritě ZDAR!

Luba

HEARTbeatenTRACKS aneb ZINC BISTRO letos trochu jinak...

22.3.2022

Ahoj sportovci, 

sobotní závod se blíží a tak je nejvyšší čas odtajnit, kdo nám letos zamotá hlavu, respektive chuťové pohárky, svými dobrotami. Po dvou ročnících pod taktovkou kamarádů z Bistro Chillies nás letos čeká změna. Rozmazlovat nás bude naše kamarádka Věrka. A aby to nejen dobře chutnalo, ale taky hezky znělo, těšte se na menu v bistru HEARTbeatenTRACKS.

Velevážené sportovně gastronomické publikum, zde je oficiální menu 6. ročníku závodu MEMORIAL ZINC:
- Fitness mangový cheesecake
- Cukrfree makový dort s borůvkami
- Low carb quiche z mrkve, květáku a brokolice
- Quiche se slaninou a špenátem
- Dýňová pomazánka
- Ovocný pohár

Sportu a bistrům ZDAR!

Luba

6. ročník Memorialu ZINC - nazujte tenisky, 26.3.2022 opět startujeme!

12.3.2022

Po dvou letech organizátorského zahálení konečně můžu napěchovat batoh fáborky a poslední březnový víkend vyznačit tratě ZINCU. Pokud jste na nás během pandemické přestávky nezapomněli, moc rádi Vás uvidíme na startu!
Pro pořádek, kategorie LONG a SHORT startují ve 12.30, dětská Olympiáda bude slavnostně zahájena v 10.30. 
I v letošním roce poběžíte pro dobrou věc, kdy část startovného věnujeme potřebným v právě probíhajícím válečném konfliktu na Ukrajině.

Epicentrem závodu bude, jako již obvykle, areál fotbalového hřiště v Osvětimanech, kde na Vás budou čekat pořadatelé, guláš a pivo:-)
Čekat na Vás budou také Chřibské lesy, pořádná porce dřiny, zima, bláto a snad i nějaké to jarní sluníčko...Tak za dva týdny na viděnou na startu.

Sportu a hrdinství ZDAR!

Luba


do této zprávy se mi vůbec, ale vůbec nechtělo... Nejspíš ani není nutná, protože všichni z Vás vnímáte, co se momentálně děje v naší zemi, v Evropě, na celém světě... Přesto bych měl z pozice organizátora závodu vydat oficiální stanovisko k letošnímu ročníku.

nejprve mi dovolte, abych Vám za celý realizační team Memorialu ZINC, popřál hodně štěstí, zdraví, lásky a sportovních úspěchů v roce 2020.
A abych Vám k přání přidal i malý dáreček, vězte, že 6. ročník závodu odstartuje za necelé tři měsíce, a to v sobotu 4. dubna 2020.
Moc se na Vás, známé i nové tváře, těšíme na startu!...

dobrá věc se podařila! Díky Vašemu zájmu o závod Memorial ZINC jsme na pomoc nadačnímu fondu Malé Mimi vybrali 2.900Kč. Aby byla částka kulatější, zarovnali jsme ji rovnou na 3.000Kč a částku jsme odeslali potřebným.

do závodu zbývají necelé dva dny, trať je z poloviny označená, startovní tašky jsou nachystané...a tak už zbývá jen podělit se s Vámi o novinku, ze které máme v letošním roce snad největší radost.
Onou novinkou je rozhodnutí pomoct společně dobré věci, konkrétně nadačnímu fondu Malé Mimi, který vzniknul v roce 2015 pod záštitou novorozeneckého...

další novinkou, kterou jsme pro vás v letošním roce přichystali, je kočárková, respektive špekáčková trasa. Nejedná se o soutěžní kategorii, ale o zábavu pro vaše blízké. Trasa bude vyznačena žluto černými značkovacími páskami a povede z fotbalového hřiště na občerstvovací stanici na Nové louce. Celá trasa vede po zpevněné lesní cestě, takže je...

trénujete na letošní ročník ZINCU? A trénují i vaši malí sportovci? Pokud ano, určitě je přihlaste do dětského závodu MAJAB Run, který se letos prvně poběží jako součást dospěláckého závodu.
Sponzorství závodu se s radostí ujala značka MAJAB, což je český výrobce dětských látkových plen a dalšího sortimentu pro děti. Pro všechny malé běžce budou...

vítejte v roce 2019! Doufám, že i navzdory sněhové nadílce pilně trénujete a že už nedočkavě vyhlížíte termín 5. ročníku memoriálu ZINC;-) Pokud ano, vězte, že letošní jubilejní ročník odstartuje již v sobotu 30. března. Těším se na Vás na startu!

V letošním roce pro Vás naši kamarádi Káťa a Juraj připravili v zázemí závodu skvělý gastronomický zážitek. Možná jejich bistro Chillies znáte z Restaurant Days ve Zlíně. Pokud ne, věřte, že seznámení to bude po čertech chutné. A možná i ostré:-)

Novinkou letošního ročníku budou kontroly na klíčových místech závodu. Na trati SHORT budou 3 kontrolní místa, na trati LONG pak bude hned 7 kontrolních míst. Kontroly budou značeny oranžovo-bílými lampionky (15x15cm), na kterých budou zavěšeny kleště na orientační běh. Každý závodník obdrží záznamový arch, do kterého si na kontrole zaznačí průběh...